Dilimizin Zenginlikleri Projesi Yıllık Planları

Milli Eğitim Bakanlığımız, tüm eğitim kademelerinde “Dilimizin Zenginlikleri Projesini başlattı. Bununla ilgili eylem yıllık planlarını indirebilirsiniz.

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Yıllık Planları
A+
A-
26.11.2023
7.451

Milli Eğitim Bakanlığımız, tüm eğitim kademelerinde “Dilimizin Zenginlikleri Projesi”ni başlattı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin, sosyal ve kültürel etkinlikler yoluyla öğrencilerin dilin zenginliklerini tanımasını ve kültür taşıyıcısı olan sözcüklerle buluşmalarını sağlamak amacıyla okul öncesinden liseye tüm sınıf kademelerinde uygulanmak üzere “Dilimizin Zenginlikleri Projesi”nin başlatıldığını açıkladı

Projenin Amacı:

Öğrencilerimiz dilimizin seçkin ve özgün eserlerini tanıyacak, eserlerimizde geçen sözcüklerin derinliklerini (çeşitli anlamlarını) öğrenecek; milletimizin kültürünü, birikimini, düşünce dünyasını ve hayat tarzını söz varlığımızın içinde yeniden keşfedecektir.

Okul Öncesi Eylem Planı Yıllık Planı:İlkokul ve Ortaokul Eylem Planı Yıllık Planı:Ortaöğretim Eylem Planı Yıllık Planı:Dilimizin Zenginlikleri Projesi Uygulama Kılavuzu:Bizi Takip Edin

Diyariedebiyat.com ailesi olarak sunduğumuz paylaşım ve içerikleri yakından takip etmek için sosyal medyada bizi takip edin.

📌Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız.

📌Telegram grubumuza katılmak için tıklayınız.

📌İnstagram hesabımızı takip etmek için tıklayın.

📌Twitter takip için tıklayınız.

Yıldız vermeyi unutmayın 😉
[Total: 0 Average: 0]
Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.