BEL. GÜN HAFTA

Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesi

Her yıl MEB tarafından ilan edilen Belirli Gün ve Haftalar çizelgesi, öğretmen ve öğrenciler için büyük önem taşıyor. Belirli gün ve Haftalar takvimi, MEB internet sitesi üzerinden öğretmenlere, öğrencilere ve velilere duyuruluyor. Meb’in yayımladığı takvimde önemli günler ve haftalarla birlikte resmi tatiller de yer alıyor. İşte, Meb’in yayınladığı aylara göre belirli gün ve haftalar takvimi ve okul öncesi belirli gün ve haftalar… Bu sayfada Belirli gün ve haftalar takvimi ile kutlama programlarında kullanılmak için hazırlanmış program ve etkinlikler de yer alıyor…

MEB Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikle Belirli günler ve haftalar çizelgesi güncellendi. Güncelleme sonrası Belirli gün ve haftalar çizelgesi MEB tarafından yayınlandı. 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü, Gaziler Günü, Öğrenciler Günü gibi birçok önemli gün ve hafta çizelgede yer alıyor.

Belirli Gün ve Haftaİndir
24 Kasım Öğretmenler Günü DosyasıİNDİR
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı DosyasıİNDİR
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜİNDİR
12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜİNDİR
AHİLİK KÜLTÜRÜ HAFTASI (8-12 EKİM)İNDİR!
ATATÜRK HAFTASIİNDİR

MEB’e bağlı her tür ve seviyedeki eğitim kurumlarının bağlı olduğu Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğinde yapılan değişiklikler 15.10.2020 tarihli ve 31275 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Belirli gün ve haftalar takvimi şöyledir: