3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü pano tasarımlarına, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliklerine ve 3 Aralık Dünya Engelliler Günü afiş çalışmalarına ulaşabilirsiniz.

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ
A+
A-
29.11.2021
2.537

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

Hoşgörü, sevgi ve saygıyla daha güçlü bir ülkede hep birlikte yaşamı kucaklayalım.

1992 yılında Birleşmiş Milletlerin kararı ile 3 Aralık “Uluslararası Engelliler Günü” olarak kabul edilmiştir. Bu karar, 1993 yılı Mart ayında Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonunun 1993/29 sayılı bildirisi ile 3 Aralık gününün tüm dünyada engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının “tam ve diğer insanlara eşit ölçüde” sağlanması amacı için çalışılması gereken bir gün olarak tüm dünyaya duyurulmuştur. O zamandan beri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir.

Ülkemizde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü çeşitli etkinlikler düzenlenerek eğitim, sağlık, çalışma hayatı gibi alanlarda fırsat eşitliği sağlanması ve farklılıklara saygı gösterilmesi, mekânsal erişim yanında teknoloji ve bilgiye erişimin bu bireyler için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekilerek toplumsal farkındalık oluşturulması amaçlanmıştır.

Unutmayalım ki engellilik birey ve ailesi için zorlu yaşam koşullarını beraberinde getirmektedir. Onların yaşadığı sorunlarla baş etmeleri sürecinde bizlere görevler düşmektedir. Bu nedenle her alanda onların yaşamlarını kolaylaştırmak, yılın her günü onları anlamak için her gün birlikte çalışmalıyız.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü pano tasarımlarına, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliklerine ve 3 Aralık Dünya Engelliler Günü afiş çalışmalarına ulaşabilirsiniz:

SayıDosya Adıİndirme Sayfası
1-3 Aralık Dünya Engelliler Günü PANO TASARIMIİNDİR
4-3 Aralık Dünya Engelliler Günü PANO TASARIMI - 1İNDİR
2-3 Aralık Dünya Engelliler Günü KAPI POSTERİİNDİR
3-3 Aralık Dünya Engelliler Günü 30x60 POSTERİNDİR
Yıldız vermeyi unutmayın 😉
[Total: 0 Average: 0]
Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.