24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ DOSYASI

24 Kasım Öğretmenler Günü Dosyası bu günün anlam ve önemini belirten içeriğe sahiptir. Öğretmenler günü için hazırlanmış şiir, konuşma, okul panosu ve okul gazetesi içeriği yer alır.

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ DOSYASI
A+
A-
14.10.2021
2.317

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ DOSYASI, ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI, ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini yapan öğretmenlerimizi onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür. Türkiye’de 1981’den beri, her yıl 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlana gelmiştir.

Öğretmenler Günü Neden Önemli?

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği“ni kabul ettiği gün 24 Kasım 1928’dir. Bakanlar Kurulu, “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanını 11 Kasım 1928’de yaptığı toplantıda Mustafa Kemal Atatürk‘e vermiştir. Bu unvan, 24 Kasım’da Millet Mektepleri Talimatnamesi’nin yayınlanması ile resmileşmişti.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 100. doğum yıl dönümü olan 1981’de, “başöğretmen” olduğu gün olan 24 Kasım, ülke çapında Öğretmenler Günü olarak kutlanmasına karar verilmiştir.

Öğretmenler Günü ile ilgili kutlamalar, 26 Kasım 1992’de Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği çerçevesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları gerçekleşir.

24 Kasım Öğretmenler Günü Dosyası, bu günün anlam ve önemini belirten içeriğe sahiptir. 24 Kasım Öğretmenler günü dosyası, öğretmenler günü için hazırlanmış 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı ve 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri içerir. Şiir, konuşma, okul panosu ve okul gazetesi içeriği yer alır. Okullarda rahatlıkla kullanılabilir. Aşağıdaki linklere tıklayarak dosyalara ulaşabilirsiniz.

Dosya Adıİndir
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama ProgramıİNDİR
Öğretmenler Günü Konuşma MetniİNDİR
24 Kasım Öğretmenler Günü Pano ÇalışmasıİNDİR
24 Kasım Öğretmenler Günü Pano Çalışması - 2İNDİR
Afiş ÇalışmasıİNDİR
Ben Öğretmenim EtkinliğiİNDİR
Ben Öğretmenim ŞiiriİNDİR
Genç Öğretmenim ŞiiriİNDİR
Kutsal Mesleğe YolculukİNDİR
Öğretmenim ŞiiriİNDİR

Paylaş:

Yıldız vermeyi unutmayın 😉
[Total: 0 Average: 0]
Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.