NAMIK KEMAL ESERLERİ | HAFIZA TEKNİKLERİYLE AYT EDEBİYAT

Tanzimat 1. Dönem şairi Namık Kemal’in eserlerini bu videoda el aldık. Yazarımızın her eserini bir görselle somutlaştırdık. Neden mi? Çünkü beynimiz resimlerle düşünür, resimlerle bilgileri kaydeder. Dolayısıyla her eser için bir görsel hazırladık.

NAMIK KEMAL ESERLERİ | HAFIZA TEKNİKLERİYLE AYT EDEBİYAT
A+
A-
21.12.2021
2.610

NAMIK KEMAL ESERLERİ | HAFIZA TEKNİKLERİYLE AYT EDEBİYAT

DiyarıEdebiyat Youtube Kanalı’nda Türk Dili ve Edebiyatı dersine dair paylaşımlar yapmaktayız. Burada Türk Dili ve Edebiyatı alanında görsel ve işitsel hafıza teknikleriyle yazar-eser ezberlemeyi çok kolay hale getiriyoruz. Yine konularla ilgili özellikle paragraf çözme ile ilgili tüyoları ve konu dokümanlarımızı (pdf, slayt, test, soru) sizlerle paylaşıyoruz. Hepsine ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Tanzimat Edebiyatı -Tanzimat 1. Dönem Şairleri – Namık Kemal Eserleri. Tanzimat 1. Dönem şairi Namık Kemal’in eserlerini bu videoda el aldık. Yazarımızın her eserini bir görselle somutlaştırdık. Neden mi? Çünkü beynimiz resimlerle düşünür, resimlerle bilgileri kaydeder. Dolayısıyla her eser için bir görsel hazırladık. Sonra bir hikâye örgüsü oluşturduk. Hikâyemizi görseller üzerinden anlattık. Hem görsel hem de hikâye örgüsü bilgilerin kalıcılığını arttırmada yardımcı oldu.

Eserleri öğrendikten sonra sorduğumuz sorularla eserleri ve hikâyeyi yeniden hatırladık. Hatırlarken yine türler üzerinde de durduk.

En son çıkmış ya da çıkması muhtemel AYT Edebiyat ve ÖABT Edebiyat sorularıyla yazar eser ezberimizi kalıcı hale getirdik.

Kanalımıza lise/ortaöğretim öğrencilerini, TYT – AYT sınavına hazırlanan gençleri ve Türkçe – Edebiyat ÖABT sınavlarına hazırlanan öğretmen adaylarını bekleriz.

Sormak istedikleriniz ve videoyla ilgili fikirlerinizi yorumlar kısmına yazmayı unutmayınız📩

Yıldız vermeyi unutmayın 😉
[Total: 0 Average: 0]
Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.