TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 1. DÖNEM 2. KONUŞMA UGULMASI

Bu yazıda 1. dönem 2. konuşma uygulaması örneği paylaşılıyor. Şiir ünitesinden yola çıkılarak oluşturulmuştur. Öğrencilere şiirler dağıtılırken wordwall uygulamasında yararlanılmıştır.

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 1. DÖNEM 2. KONUŞMA UGULMASI
A+
A-
24.12.2023
551

Türk Dili ve Edebiyatı derslerinde artık uygulama sınavı yapılmaktadır. Uygulama sınavları konuşma ve dinleme olarak ikiye ayrılıyor. Bu yazıda 1. dönem 2. konuşma uygulaması örneği paylaşılıyor. Şiir ünitesinden yola çıkılarak oluşturulmuştur. Öğrencilere şiirler dağıtılırken wordwall uygulamasında yararlanılmıştır.

Aşağıdaki uygulamayı akıllı tahtada açtıktan sonra sol alt köşede bulunan pencereyi büyüt butonuna tıklıyoruz. Sonra sırasıyla öğrenci seçip çarkıfeleğin altında bulunan “öndür” tuşuna tıklıyoruz. Otomatik dönecektir. Okun ucuna hangi şaiir ve şiir gelmişse onu öğrenciye veriyoruz. Aynı şiirin diğer bir öğrenciye denk gelmemesi için “ortadan kaldır” butonuna tıklayıp tekrar “döndür” butonuna tıklayarak öğrencilere şiirleri dağıtıyoruz.

İyi çalışmalar.📌Şair ve şiir adlarına aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.📌 Şiir uygulaması değerlendirme ölçeğini aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.Bizi Takip Edin

Diyariedebiyat.com ailesi olarak sunduğumuz paylaşım ve içerikleri yakından takip etmek için sosyal medyada bizi takip edin.

📌Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız.

📌Telegram grubumuza katılmak için tıklayınız.

📌İnstagram hesabımızı takip etmek için tıklayın.

📌Twitter takip için tıklayınız.

Yıldız vermeyi unutmayın 😉
[Total: 0 Average: 0]
Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.